Благой Георгиев и Захари Сираков се отчетоха с попадения при загубата на своя Амкар от Локомотив Москва с 2:4 в мач от 27-я кръг на руското първенство. Третият българин в състава на Амкар Георги Пеев също започна като титуляр, но бе заменен принудително в края на първата част, заради травма.

Амкар поведе в 24-ата минута след чудесен гол на Благой Георгиев – 1:0. Равенството бе възстановено от самия край на първото полувреме. В 45-ата минута Алексей Миранчук се възползва от ситуация, която се разкри пред него и направи 1:1.

След почивката гостите отбелязаха още 3 попадения дело на Дам Н‘Дойе в 53-ата минута, Дмитри Торбински в 64-ата минута и Рент Янбаев в 68-ата минута.

Крайното 2:4 бе оформено от Захари Сираков в последната минута на даденото от съдията 3-минутно продължение.

След това поражение Амкар е 12-ти с 25 точки, а Локо Москва е 9-ти с 40.