Димитър Бербатов вкара първите си два гола за Фулъм при успеха с 3:0 над Уест Бромич в мача от 4-ия кръг във Висшата лига. На изпълнения докрай „Крейвън Котидж“ българинът записа дебют като титуляр и поведе своя тим към успеха над „дроздовете“, които нямаха поражение до този момент.

Българинът записа цял мач, и бе изключително активен, като постоянно дирижираше играта на своя тим, връщаше се назад и отнемаше топката. Първото попадение на Бербатов бе изключително технично, а вторият му гол дойде след изпълнение на дузпа. Крайният резултат бе оформен малко преди последния съдийски сигнал, като благоевградчанинът даде начало на атаката.

Силен мач за домакините от Фулъм записа и Алекс Качаниклич, който асистира за първото попадение на Бербатов, и изкара дузпата, реализирана малко по-късно от българина.

Още във 2-та минута бившият ни национал имаше шанс да се разпише, но не успя да засече добре центрирането отдясно.

Дебютното си попадение Бербатов вкара след малко повече от половин час игра. В 31-та минута българинът получи почти фронтално на 13-14 метра от вратата на гостите, след което с премерен удар вкара за 1:0. Добър пробив преди това направи Качаниклич, който подаде на за попадението.

В 38-та минута пък гостите останаха с човек по-малко след брутална изява на Питър Одемвинге и директен червен картон. Топката му бе отнета близо до тъч линията, в средата на терена, след което играчът на гостите си изпусна нервите и изрита изключително грубо Саша Ритер.

В 40-та минута Бербатов имаше нова възможност да вкара този път с глава, но ударът му почти от дузпата отиде в аут.

Второто попадение за българина дойде в 45-та минута от дузпа. Малко преди това поредна силна игра на Качаниклич принуди Били Джоунс да го спъне в наказателното поле. След това Бербатов хладнокръвно излъга Бен Фостър и вкара за 2:0.

Малко след подновяването на играта Бербатов получи лека травма и трябваше да бъде замразен глезенът му.

В 80-та минута минута Бербатов бе изведен добре отляво в наказателното поле, но бе затворен от Бен Фостър и така и не успя прокара топката покрай бившия си съотборник в Манчестър Юнайтед.

Крайното 3:0 оформи Стив Сидуел в 89-та минута, след като завърши атака, подхваната от Бербатов.

След успеха Фулъм излезе на 8-ма позиция във временното класиране с актив от 6 точки. Уест Бромич е 6-ти със 7 точки.