Бившият нападател на ЦСКА Спас Делев започна като титуляр за Мерсин Идманюрду в 20-ия кръг на турското първенство при гостуването на Фенербахче, но на почивката беше заменен, след като в края на първата част имаше проблем с травма.

Фенерите спечелиха с 2:1 с голове на Анри Биенвену в 8-ата минута и на словашкия нападател Мирослав Стох в 39-ата минута, който покачи на 2:0.

В 37-ата минута обаче съдията Мехмет Таръм спря играта за повече от 2 минути заради травма на Делев. След намеса на лекарския щаб на Мерсин той се върна на терена до края на първата част.

Делев беше оценен с едва 1 звезда за представянето си, а на почивката беше заменен от Ндука Озокво, който вкара единственото попадение за гостите в 57-ата минута.

След възстановителната тренировка в понеделник бившата звезда на ЦСКА ще мине преглед на ядрено-магнитен резонанс.

След този успех Фенербахче е на второ място в класирането с 48 точки, на две зад Галатасарай и на три пред третия Бешикташ. Мерсин, за който това бе седма поредна загуба във всички турнири, е на 13-а позиция с 27 точки.