Нападателят на Висла Краков Цветан Генков се разписа при победата с 2:0 на неговия тим над Погон Шчечин в мач от 19-я кръг на полското първенство.

Българинът бе оставен на резервната скамейка в началото на двубоя, но в 67-та минута старши треньорът реши да му гласува доверие, което бившият играч на Локомотив София оправда.

В 83-та минута Патрик Малечки проби по левия фланг, а след това намери Цветан Генков, който лесно успя да се разпише с удар от около два метра за 2:0.

Преди това, Радослав Соболевски бе извел Висла Краков напред в резултата с попадение в 37-та минута.

След победата отборът на българския нападател заема 9-о място във временното класиране с 26 точки, докато Погон е на 13-а позиция с 22 пункта. Лидер е Легия с 40 точки.