Българският футболист Едисон Йорданов вкара гол за първия отбор на Борусия Дортмунд! Финалистът в Шампионската лига победи Бохум с 2:1 в контролна среща, а младежкият национал на България реализира втория гол за своя отбор.

Йорданов, който играе за втория тим на Борусия, бе взет на лагера на първия отбор в Ла Маня (Испания) и продължава да оставя отлични впечатления с изявите си.

Едисон записа 30 минути в първата контрола на своя отбор - победа с 2:0 над Стандарт Лиеж. В своеобразното рурско дерби срещу Бохум, българският полузащитник игра през цялото второ полувреме и се отблагодари за оказаното доверие от страна на Юрген Клоп.

Специалистът заложи на две различни единайсеторки в двете полувремена. По-голяма част от титулярите играха през първата част, но според сайта на Борусия, отборът е играл по-добре през вторите 45 минути, когато на терена бе и Йорданов.

3 хиляди зрители видяха как резултатът бе открит още в 1-а минута, когато пас назад на Гямерак хвана неподготвен вратаря на Бохум Луте, който не успя да уцели топката и тя влезе в неговата врата.

Минималният аванс на Борусия се запази до 52-а минута, когато своя гол реализира Йорданов. След хитър пас на Куба Блашчиковски, Себастиан Кел стреля в напречната греда. Българинът обаче реагира най-бързо и по класен начин с глава вкара отбитата топка за 2:0. Бохум реализира почетно попадение чрез Крейер в 87-а минута.

Съставът на Борусия Д през първото полувреме: Лангерак, Гроскройц, Бендер, Сократис, Шмелцер, Мхитарян, Шахин - Хофман, Левандовски, Ройс - Обамеянг

Съставът на Борусия Д през второто полувреме: Вайденфелер - Пишчек, Сар, Фридрих, Дурм - Кирх, Кел - Блашчиковски, Дукш, Йорданов - Шийбер

Вижте ВИДЕО от мача и гола на Йорданов ТУК!