Българският национал Валери Божинов игра 20 минути за своя Лече при домакинската загуба от устремилия се към европейските клубни турнири тим на Наполи. Мачът, който бе от програмата на отложения 33-ти кръг завърши при резултат 2:0 в полза на тима от Неапол.

Божинов започна срещата на пейката, но се появи в игра в 71-ата минута, когато влезе на мястото на Гилермо Джакомаци. Този път обаче българинът не успя да помогне на своите, както го направи в двубоя срещу Лацио, когато в последните секунди успя да донесе точката.

Головете за Наполи реализираха звездите на тима Марек Хамшик още в петата минута и Едисон Кавани в началото на второто полувреме. И за двете попадения асистира швейцарският национал Гьокхан Инлер.

С този успех Наполи изпревари в класирането тима на Удинезе и вече се намира на четвъртото място с актив от 54 точки. Божинов и неговият Лече остават в зоната на изпадащите на точка от Дженоа.