Болтън направи пълен обрат, за да стигне до победата с 2:1 при гостуването на Евертън от 20-я кръг на Премиършип. Вратарят на „карамелите“ Тим Хауърд отбеляза запомнящ се гол, но той не помогна на неговия отбор.

Българският национал Мартин Петров игра 90 минути за Болтън.

Домакините имаха надмощие през първото полувреме, но така и не успяха да реализират създадените пред Богдан положения. В края на първата част Лендън Донован имаше претенции за дузпа, но съдията ги подмина.

Евертън поведе в 63-та минута с шокиращ гол на Тим Хауърд, който със силен шут от своето наказателно поле и с помощта на бурния вятър изпрати топката в полето на Болтън, където тя тупна пред вратаря Богдан и го прехвърли, за да влезе в мрежата му за 1:0.

Все пак Болтън успя да изравни резултата в 67-та минута, когато Давид Нгог получи топката и я прати във вратата на Хауърд.

Болтън направи пълен обрат в 78-та минута, когато Йигълс подаде към Кейхил, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Евертън и с удар в далечния ъгъл направи резултата 2:1.

В добавеното време на срещата Лейтън Бейнс след изпълнение на пряк свободен удар изпрати топката в напречната греда.

След тази победа Болтън се намира на осемнадесето място с 16 точки, а Евертън остана на единадесета позиция с 24 точки.