Четирикратният победител в турнира за Купата на Футболната Асоциация Болтън Уондърърс се класира за полуфиналите на тазгодишното издание на турнира, след като спечели с 3:2 гостуването на Бирмингам Сити.

Българският национал Мартин Петров започна мача като титуляр и бе заменен от Матю Тейлър в 90-та минути. Болтън откри резултата в 21-та минута, когато шведският нападател на тима Йохан Елмандер получи хубав пас от Иван Класнич и не остави никакъв шанс на Бен Фостър.

Тимът на Алекс Маклийш обаче изравни в 38-та минута. Нападателят на домакините Камерън Джером не сгреши за 1:1.

Кевин Дейвис обаче вкара за 1:2 от дузпа в 66-та минута. Къртис Дейвис наруши правилата срещу своя съперник и нападателят на Уондърърс реализира отсъдения 11-метров наказателен удар.

Кевин Филипс отбеляза красив гол за 2:2 в 80-та минута, но Болтън си подпечата билета за полуфинал на "Уембли" след гол Чунг-Йонг Лий в 90-та минута.

szólj hozzá: B3-2Bi