Благой Георгиев записа асистенция при успеха на Терек с 2:1 над Ростов в първия мач от 11-ия кръг в Русия. Българският футболист започна като титуляр в двубоя и остана на терена до последния съдийски сигнал.

През първото полувреме не падна гол, а в началото на втората част домакините откриха резултата на „Ахмат Арена“. В 52-та минута Благой Георгиев центрира от корнер, а Марцин Коморовски вкара с глава за 1:0.

В 56-та минута Терек имаше възможност да удвои преднината си, но дузпа пропусна Маурисио.

Все пак второ попадение във вратата на гостите от Ростов падна в 83-та минута. Аилтон Алмейда реализира за 2:0.

Ростов върна един гол в 85-та минута, когато крайният резултат 2:1 оформи Тимофей Калачев.

Във временното класиране, Терек Грозни заема 2-то място с 22 точки. Ростов е 9-ти с 9 точки.