лагой Георгиев се превърна в герой за новия си отбор Рубин Казан, след като донесе победата с 2:1 над Рубин Казан с победно попадение в 87-ата минута на мача от 9-ия кръг на руското първенство.

Българският халф бе титуляр в схемата Ринат Билялетдинов и остана на терена цял мач като това му позволи да реализира гола на победата в самия край на двубоя. Карадениз центрира към наказателното поле, там Навас стреля с глава, вратарят на Торпедо изби, но в близост до него дебнеше Георгиев, който с глава чукна топката в опразнения ъгъл, за да донесе трите точки на своя отбор с първия си гол с екипа на тима от Казан.

Рубин трябваше да прави пълен обрат, след като още в 15-ата минута гостите от Торпедо откриха след дузпа, реализирана от Далибор Стеванович. Карлос Едуардо изравни в 68-вата минута преди да дойде време за гола на Благой Георгиев. Българинът се записа в статистиката и с жълт картон в 77-а минута.

В класирането Рубин е на осмо място с 13 точки, докато Торпедо е на 13-а позиция с 4.