Димитър Бербатов изигра пълни 90 минути за Манчестър Юнайтед в първия мач на тима от подготовката за новия сезон – контролата срещу южноафриканския АмаЗулу. Двубоят се игра в Дърбан, а англичаните спечелиха с минималното 1:0 като асистенцията за гола бе дело на българина.

Сър Алекс Фъргюсън започна срещата с трима нападатели, като освен Бербатов в атака титуляри бяха Федерико Македа и Хавиер Ернандес, като Бербо бе в центъра на тризъбеца.

Единственото попадение в двубоя вкара Кико Македа в 20-ата минута, след като получи чудесно извеждащо подаване от Бербатов при бърза атака на Юнайтед.

Берба направи добър мач, като освен асистенцията се отличи с още няколко добри подавания, а в 41-а минута създаде най-красивото нещо в мача, като извън наказателното поле засече топката от въздуха и със странична ножица стреля опасно към вратата, но не успя да запише името си сред голмайсторите.

Малко преди края дебют за Манчестър Юнайтед направи и новата звезда на червените дяволи Шинджи Кагава, който минута преди края влезе на мястото на Ернандес.

Състав на Манчестър Юнайтед срещу АмаЗулу: Линдегаард, Весели (46'-Вермийл), Фърдинанд, Уутън , Брейди (58'-Блакет), Лингард (70'-Петручи), Карик, Скоулс (70'-Тънклиф), Македа (58'-Андерсон), Ернандес (89'-Кагава), Бербатов.

szólj hozzá: AmaZulu vs Manchester United 0:1 Macheda