Димитър Бербатов направи поредния си силен мач за Манчестър Юнайтед при домакинството на Бирмингам от 24-я кръг на Премиършип, което „червените дяволи”спечелиха с5:0.

Бербатов започна като титуляр за Манчестър Юнайтед и набързо вкара два гола.

Домакините поведоха още във 2-та минута, когато след центриране от ъглов удар Джон О’Шей засече топката с глава, а след това Бербатов заби кълбото във вратата на Бен Фостър.

В 24-та минута Майкъл Карик получи контузия и бе заменен принудително от Гибсън.

Бербатов вкара своя втори гол в мача в 31-та минута, когато при контраатака Рууни подаде към българския нападател, който бе навлязъл в наказателното поле на Бирмингам и разстреля Фостър за 2:0.

Берба дръпна и с три попадения на Карлос Тевес в голмайсторската листа в Англия, като българинът вече има 17 гола от началото на кампанията.

В края на първата част, вездесъщият Берба намери отлично в коридор Рууни, който асистира на ветерана Гигс за 3:0.

След подновяването на играта изглеждаше, че гостите съвсем са се предали и логично Юнайтед стигна до нови два гола. Седем минути след почивката Бербатов оформи третия си хеттрик за сезона, след тези срещу Ливърпул и Блекбърн, а добра работа за третия му гол свършиха Рууни и Гигс.

15 минути преди края, Юнайтед заби и пети гол, дело на Луиш Нани, който отбеляза красиво попадение с фалцов удар.

Така Юнайтед продължава да води в класирането с 48 точки, на 2 пред втория Арсенал и на 3 пред третия Манчестър Сити, който играе по-късно днес с Астън Вила. "Червените дяволи" са непобедени в цели 27 мача.

szólj hozzá: Mu1-0Bi[matchhighlight.com]wmv

szólj hozzá: Mu2-0Wi[matchhighlight.com]wmv

szólj hozzá: Mu3-0Bi[matchhighlight.com]

szólj hozzá: Mu4-0Wi[matchhighlight.com]wmv

szólj hozzá: Mu5-0Bi[matchhighlight.com]wmv