Българският бранител на Заглебие Любин Павел Виданов изигра пълни 90 минути за своя тим при загубата като гост на Шльонск Вроцлав с 1:2. Бившият футболист на ЦСКА е един от основните виновници за негативния резултат, тъй като си отбеляза автогол.

Мачът започна кошмарно за Виданов, който вкара топката в собствената си врата само 4 минути след началото на двубоя. В края на първата част Матеуш Четнарски с хубав удар удвои преднината на домакините.

Заглебие се опита да се върне в двубоя и успя да намали в 75-ата чрез Аркадиуш Вожняк, но за повече играчите на Павел Хапал нямаха сили.

Победата изкачи временно Шльонск на върха в класирането с 50 точки, с 1 пред 2-ия Легия и 3-ия Рух Хожов, но Легия все още не изиграл своя мач от кръга. Заглебие остава на 11-о място с 34 точки.