Българският национал Павел Виданов и неговият Заглебие измъкнаха много ценни три точки в полската Екстракласа, след като надиграха с 3:1 Видзев Лодз.

Двубоят от 12-ия кръг предложи доста емоции за тима на родния защитник, който остана на терена до самия край.

Гостите от Видзев успяха да поведат в резултата в средата на втората част, когато точен бе Вишняковс.

Заглебие веднага се вдигна на щурм, който донесе не само изравняване, но и пълен обрат в рамките на три минути. Първо в 77-ата минута Адриан Блад възстанови равенството, а в 80-ата сърбинът Джордже Чотра направи 2:1 за Заглебие.

Вечерта обаче бе запазена за Блад, който пет минути преди края подпечата успеха. Той позволи на домакините да се изкачат на 14-ото място с 12 точки. Лидер в полския шампионат е Гурник с 25 точки.