Българският защитник Веселин Минев игра пълни 90 минути за Анталияспор, но беше оценен само с една звезда за представянето си. Това беше най-ниската оценка на футболист от курортния град в срещата.

Анталияспор падна с 0:1 при гостуването си на Самсунспор, като единственото попадение на Аристид Бансе в 3-ата минута.

Африканският нападател се измъкна при неуспешен опит за изкуствена засада на защитата на Анталияспор и наказа вратаря-ветеран Йомер.

След това поражение Анталияспор остава 14-а с 13 точки, а Самсун има вече 11 и се измъкна от зоната на изпадащите, където слезе Газиантепспор на Ивелин Попов. Попов и съотборниците му гостуват утре на Истанбул ББ с Дока Мадурейра в състава си.

След нулевото равенство вчера като гост на Генчлербирлиги в Анкара, Фенербахче е начело с 25 точки. Следват Трабзонспор с 20, Галатасарай и Малатияспор с по 19.