Вердер Бремен не срещна проблеми в реванша срещу Твенте от Лига Европа и победи холандците с 4:1. В първия мач Твенте победи с 1:0, но с общ резултат 4:2 „бременските музиканти” се класираха за 1/8-финалите на турнира.

Българският национал Николай Михайлов остана на резервната скамейка на своя отбор и гледа отблизо загубата на съотборниците си.

Клаудио Писаро набързо вкара два гола за Вердер до 20-та минута след асистенции на Уго Алмейда и Месут Йозил. В 27-та минута бразилецът Налдо пък отбеляза трети гол и на практика реши изхода от срещата.

Твенте все пак се върна в мача в 33-та минута, когато Де Йонг с глава засече центриране на Руиз. Писаро вкара своя трети гол в 58-та минута и по този начин оформи крайното 4:1 за Вердер.

На 1/8-финалите Вердер ще срещне победителя от двойката Валенсия – Брюж. В първия мач на 11 март „бременските музиканти” ще бъдат гости, а реваншът на „Везерщадион” е седмица по-късно.