Вердер Бремен победи трудно Херта Берлин с 2:1 у дома в първата среща от 21-ия кръг на Бундеслигата.

Българският национал Валери Домовчийски пък игра само пет минути в състава на столичаните на Везерщадион.

Вердер, който нямаше победа в последните си седем шампионатни мача, поведе чрез Марко Марин в 66-ата, но Теофанис Гекас изравни за гостите само две минути по-късно

В 81-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на Херта, където Клаудио Писаро овладя хладнокръвно и простреля вратаря за крайното 2:1.

Едва тогава - в 85-ата минута, на терена влезе Валери Домовчийски, който нямаше какво да направи за само няколко минути.

В класирането Бременските музиканти са шести с 31 точки. Херта прекъсна серията си от три двубоя без поражение и остава на последното 18-о място със само 11 точки от 21 мача.