Българският нападател Венци Христов игра за своя Металург при победата над Севастопол, ръководен от родния специалист Ангел Червенков.

Тимът от Донецк победи с класическото 3:0. Бившият играч на Берое се появи в 81-ата минута, като замени игралия в ЦСКА Жуниор Мораеш.

Точно бразилецът беше открил резултата за Металург в 15-ата минута. След това последваха още две попадения до почивката, с които всичко беше решено.

Те бяха дело на Алешандре в 18-ата и 36-ата минути. След почивката пък Жуниор Мораеш пропусна и дузпа.

С тези три точки Металург Донецк се изкачи на 6-ото място в класирането на първенството на Украйна и има шансове за Европа. Тимът е вече с 31 точки.

Севастопол на Ангел Червенков е на 12-а позиция с 22 точки и изглежда само ще доиграва сезона.