В мач от 20-я кръг на украинското първенство Металург Донецк записа важна домакинска победа с 3:0 срещу Заря.

Българският футболист Велизар Димитров игра 90 минути за своя отбор и се отличи с гол.

След много ходова атака на Металург топката попадна в българският национал и бивш футболист на ЦСКА, който реализира първия гол в срещата в 25-та минута.

Ситник в 33-та и Шешер в 70-та отбеляза другите две попадения при победата на отбора от Донецк.

Със спечелените три точки Металург се върна на четвърто място във временното класиране на украинската Висша лига с 37 точки и по-добра голова разлика от Ворскла. На трето място е Шахтьор, който също има актив от 37 точки, но по-добра голова разлика от Металург, а и с мач по-малко от своите съграждани.