Велизар Димитров реализира последния гол при победата с 3:0 на Металург Донецк над Интерблок Любляна в срещата-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Бившият играч на ЦСКА вкара от дузпа в 84-та минута на срещата, след като влезе като резерва на почивката. Дузпата, изпълнена от българина, бе отсъдена от главния рефер за нарушение на Брежич, който хвана за фланелката и свали Фабиньо в наказателното поле.

В 74-та минута Велизар Димитров подаде за втория гол на украинците, който бе вкаран от Мусавенкоси Мгуни - нападател от Република Южна Африка. След двойно подаване Велизар изведе Мгуни сам и той вкара топката в далечния ъгъл на вратата на словенците.

Велизар Димитров не взе участие в първата среща, спечелена от украинците с 2:0, заради контузия.

Другите две попадения за отбора, воден от българина Николай Костов, реализираха Мхитарян (67’), Мгуни (72’).