Велизар Димитров се развихри при категоричната победа на Металург Донецк с 4:0 при гостуването на Иличевц в мач от 24-я кръг на украинското първенство.

Много силна игра демонстрираха българският национал Чавдар Янков и бившият футболист на Левски Зе Соарес.

Металург поведе в резултата в 41-та минута, когато Димитров подаде към Зе Соарес, който след това центрира в наказателното поле на домакините, където топката срещна ръката на Самусевас и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Велизар Димитров.

На полувремето Зе Соарес бе заменен от старши треньора Николай Костов.

През вторите 45 минути Металург се разигра и отбеляза още три гола.

В 68-та минута при бърза контраатака Михтарян изведе Танаса сам срещу Романенко и футболистът на Металург нямаше проблеми да го преодолее и да удвои преднината за своя отбор.

Металург стигна до трети гол в срещата в 82-та минута, когато Кингсли подаде към Михтарян, който излезе сам срещу Романенко и се разписа за 0:3.

Велизар Димитров отбеляза своето второ попадение в срещата в 84-та минута, когато Годин подаде към бившия футболист на ЦСКА и той от 10 метра простреля Романенко за крайното 0:4.

В 86-та минута Велизар Димитров бе заменен, а Чавдар Янков изигра пълни 90 минути за Металург Донецк.

Въпреки убедителната победа Металург Донецк остава на седмо място във временното класиране с актив от 35 точки.