Бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров реализира за своя Металург Донецк при победата с 3:0 над ФК Харков.

В срещата от 4-я кръг на украинското първенство българският национал излезе като титуляр и игра до края на мача. Още в 18-та минута Велизар Димитров откри резултата след атрактивен удар от около 11 метра. След изпълнение на пряк свободен, топката бе избита от вратаря по посока на Велизар, който я прати в мрежата на гостите.

В 24-та минута Металуг получи правото да изпълни дузпа, реализирана от Рикардо Фернандеш.

В 62-та минута резултатът набъбна на 3:0. Козориз загуби борбата в наказателното поле, Кинглси стигна до топката и прати кълбото в мрежата на гостите за 3:0.

Така след успеха отборът, воден от българина Николай Костов заема първото място в класирането на Украйна с пълен актив от 12 точки, пред Металист със 7 точки и Динамо (Киев) и Ворскла с по 6 точки и мач по-малко.