Българският национал Велизар Димитров игра пълни 90 минути за своя Металург Донецк при тежката загуба с 1:4 като гост на Таврия в мач от 21-вия кръг на украинското първенство.

Бившият футболист на ЦСКА не се отличи с нищо особено и не можа да помогне на своя отбор.

Все пак Металург поведе в резултата чрез Каритсака в 7-мата минута. Любенович в 19-тата възстанови равенството, а в герой за Таврия се превърна Ковпак, който реализира хеттрик. Той отбеляза в 39-тата, 56-тата и 66-тата минута, за да оформи крайното 4:1.

След тази загуба отборът, воден от българина Николай Костов, остана на 4-то място с 37 точки, но и мач повече от преките си конкуренти. Таврия пък е на 12-та позиция с 20 точки и вече може да диша малко по-спокойно.