Българският футболист Велизар Димитров се представи отлично и бе с голяма заслуга за класирането на Металург Донецк за четвъртфиналите на турнира за купата на Украйна при победата с 2:1 срещу Карпати Лвов.

В 16-та минута Велизар Димитров имаше на два пъти възможност да се разпише, но Тлумак се намеси на два пъти.

Домакините поведоха в 18-та минута с гол на Фабиано, който от 20 метра разстреля вратаря на Карпати.

Металург удвои своята преднина в 24-та минута, когато Велизар Димитров бе точен от бялата точка.

В началото на второто полувреме в 49-та минута Велизар Димитров получи жълт картон за нарушение срещу противников футболист.

В 70-та минута Велизар имаше нова възможност да вкара гол и стреля от около 35 метра, но топката мина близо до страничната греда на вратата на Карпати.

Гостите от Лвов отбеляза почетен гол в 87-та минута дело на Уилям Батиста.