Воденият от българина Николай Костов Металург Донецк продължава наказателната си акция в украинския шампионат и постигна пета поредна победа.

Отборът на Велизар Димитров спечели с 2:0 като гост на Заря Луганск и утвърди преднината си на върха в класирането.

Доскорошният полузащитник на ЦСКА изработи дузпа за Металург в 31-ата минута, когато бе фаулиран от Андрей Гаврюшов в пеналта, а Рикардо Рибейро Фернандеш бе точен от бялата точка за 1:0.

Сергей Шишченко удвои за гостите от Донецк в 68-ата минута, възползвайки се от хубаво центриране на Андрей Березовчук.

Металург е първи в класирането с 15 точки от 15 възможни. Грандовете Динамо Киев и Шахтьор Донецк са четвърти и осми, съответно със седем и пет точки, като имат по мач по-малко от лидера.