Велизар Димитров успя да изработи дузпа, благодарение на която неговият отбор спечели една точка като домакин на Днепър. Срещата от 26-я кръг на украинското първенство завърши при резултат 1:1, като гостите откриха още в 37-та минута чрез Калиниченко.

Българският национал обаче спаси своя отбор, след като в 81-та минута бе фаулиран в наказателното поле на Днепър от Холек. Точен от бялата точка бе Фернандеш, който изравни резултата - 1:1 - за отбора, воден от българския треньор Николай Костов.

Бившият футболист на ЦСКА имаше още една добра възможност през второто полувреме на мача, но не успя да реализира. В 71-та минута той прати топката в аут след чудесен самостоятелен пробив.

Така, след равенството, отборът на Велизар Димитров и Николай Костов заема четвъртото място във временното класиране на Украйна. Благодарение на хикса, Металург направи добър подарък за преките си конкуренти – Металист и Ворскла, с които спори за място в Европа през следващия сезон.