Отборът на Велизар Димитров – Металург Донецк, успя да измъкне една точка като гост на Ворскла. Двубоят от 22-я кръг на украинското първенство завърши при резултат 1:1, като тимът на българина стигна до изравняващ гол в самия край на срещата.

Бившият капитан на ЦСКА започна мача като титуляр и игра до последния съдийски сигнал. Велизар Димитров бе изключително деен, като на няколко пъти създаде отлични положения за гол, които обаче не бяха реализирани.

Домакините Ворскла поведоха в 50-та минута на мача. Маркоски намери Янузи в наказателното поле, а последният вкара в близкия ъгъл на вратата за 1:0.

Едва в 86-та минута Металург успя да стигне до изравнителния гол, благодарение на Аделей.

След този двубой Металург заема едва 10-о място в подреждането с 26 точки в актива си, докато Ворскла е на 11-о с 25. Лидер е Шахтьор Донецк.