Българският нападател Велизар Димитров започна като титуляр за своя Металург Донецк при равенството 1:1 срещу Арсенал Киев. Бившият футболист на ЦСКА остана на терена до 66-ата минута, когато бе заменен от Данило.

Домакините от Металург успяха да поведат в резултата през първото полувреме, но в крайна сметка допуснаха изравняване, което се запази до последния съдийски сигнал. Голът за Металург реализира бившият футболист на столичния Левски – Зе Соарес. Бразилецът бе точен в 32-ата минута, когато не срещна трудности да се разпише, излизайки сам срещу вратаря на Арсенал.

Гостите от Киев съумяха да стигнат до изравняване на резултата четири минути преди края на първото полувреме чрез Старгородски, който бе точен от дузпа.

15 минути преди края на мача, голмайсторът Соарес бе заменен от бившето крило на ЦСКА Грегъри Нелсън.