След близо месец извън терена заради счупена челюст, Велизар Димитров се завърна в игра с гол за Металург Донецк при победата с 3:0 над Арсенал Киев.

Българският футболист вкара втория гол за тима на Николай Костов в 64-ата минута, след като друг играч, който доскоро лекуваше травма - Мусавенкоси Мгуни, бе открил резултата в 16-ата минута. Арменецът Хенрих Мхитарян оформи класическата победа с гол последната минута.

Металург е на четвърто място в класирането на украинския шампионат след 13-ия кръг с 24 точки, четири по-малко от градския съперник и носител на Купата на УЕФА Шахтьор Донецк, който преди седмица направи 0:0 с националния отбор на България в контрола.

По-рано днес Шахтьор загуби с 0:3 при гостуването си на Динамо Киев в голямото дерби на Украйна. Два гола за столичаните, които водят в класирането с 35 точки, вкара Артьом Милевски, а един добави Андрий Ярмоленко.