Нападателят на българския национален отбор по футбол и бивш играч на ЦСКА Велизар Димитров направи отличен мач за Металург Донецк в първия двубой от пролетната част на футболното първенство на Украйна, но неговият отбор не успя да победи Кривбас като домакин и завърши наравно 1:1

В 56-та минута Велизар Димитров с отличен пас с пета намери Сергей Даниловски и той откри резултата - 1:0.

В 69-та минута вратарят на гостите Исли Хиди спаси силен удар на Димитров.

В първата минута на даденото от съдията продължение след края на мача Велизар Димитров отправи страхотен удар от около тридесетина метра, но топката мина на сантиметри над гредата на отбора от Кривий рог. Старши треньор на Металург /Донецк/ е българският специалист Николай Костов.

Начело във временното класиране е Динамо Киев - 43 точки и мач по-малко, следван от Металист Харков - 37 точки и мач по-малко, Металург Донецк - 34 точки, Полтава - 33 точки и мач по-малко, Шахтьор Донецк - 31 точки и мач по-малко, и др.