Велизар Димитров игра цял мач при равенството на Металург Донецк 1:1 срещу Тромсьо в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. В мача срещу норвежците 75 минути игра бившият нападател на ЦСКА - Жуниор Мораес, а като резерва се появи Грегъри Нелсън, който също мина през "червените".

Изненадващо, домакините от Тромсьо успяха да поведат в резултата само две минути преди края на първото полувреме, когато Зденек Ондрашек преодоля Олександър Бандура за 1:0.

Норвежците продължиха да създават повече положения от Металург и на няколко пъти бяха близо до гол, но в крайна сметка получиха такъв. Украинците не успяха да се разпишат, но в 88-та минута Фредрик Бьорг порази собствената си вратата за крайното 1:1.