Българският футболист Велизар Димитров изигра цял мач за своя Металург Донецк, който загуби с 1:3 домакинството си на Таврия Симферопол в мач от 6-тия кръг на украинското първенство.

Бившият играч на Левски Зе Соарес също бе титуляр и игра до 69-а минута, когато бе заменен от Марио Джюровски.

Таврия поведе набързо с 2:0 след голове на Сергей Назаренко в 16-а и на Максим Фещук в 19-а минута. Антон Шиндер в 50-а минута направи резултата класически, а почетното попадение за Металург реализира Джордже Лазич в 62-а минута. Домакините завършиха мача с човек по-малко заради червен картон на Рикардо Фернандеш.

В класирането Металург е на незавидното 13-о място с едва 4 точки. Таврия е на 4-а позиция с 10.