Велизар Димитров игра близо един час при загубата на украинския футболен клуб Металург Донецк с 1:2 срещу Щурм Грац в приятелски мач. Българският халф започна като титуляр, но не успя да спаси отбора си от първоначалния натиск на австрийците, довел до две попадения в мрежата на вратаря Александър Бандура.

Сабич и Шльофе дадоха аванс от два гола на Щурм до 23-та минута, след което австрийците отстъпиха инициативата на отбора на Металург, който създаде много положения. Голът обаче падна едва седем минути преди края, когато точен беше белгиецът Данило.

След попадението на Данило, Металург се впусна в атака в търсенето на втори гол, но вместо това получи трети, след като Кох преодоля Бандура в добавеното време за крайното 1:3. За Металург като титуляр започна бившият футболист на Левски - бразилецът Зе Соарес.