Бившият нападател на ЦСКА и български национал Велизар Димитров направи днес отличен мач с фланелката на Металург Донецк в среща от третия кръг на украинското първенство с Кривбас Кривий рор, като бе сред играчите с основна заслуга за успеха с 2:1.

Велизар Димитров остана на терена през всички 90 минути за своя тим, като бе един от най-добрите играчи на Металург.

В 88-та минута при резултат 1:1 Фернандеш и Велизар Димитров разиграха триково фаул пред наказателното поле на домакините от Кривий рог, след което българинът подаде на Александър Зотов и той от седем метра изпрати топката в мрежата на Кривбас. Мачът завърши при резултат 2:1 за Металург /Донецк/, който с пълен актив от 9 точки /3 победи в три мача/ е начело във футболното първенство на Украйна.