Новакът Хатайспор взе ценни три точки при гостуването си на Ерзурум ББ в среща от 26-ия кръг на турското първенство. Страхил Попов пропусна двубоя заради наказание, след като преди седмица получи червен картон при нулевото равенство с Аланияспор.

Неговият тим спечели с 3:1 в Ерзурум и заема престижното шесто място във временното класиране.

Александрос Катранис откри резултата с красив гол с глава в 23-ата минута, а в последните секунди на полувремето Маме Бирам Диуф беше точен от дузпа. В 51-ата минута звездата на Хатайспор Аарън Салем Бупендза се разписа от пряк свободен удар и вече има 18 попадения през сезона. За нарушението срещу самия него вратарят на Ерзурум ББ Якуб Шумски беше изгонен.

С човек повече гостите пропуснаха да разгромят обезверения си съперник. В края Ерзурум ББ дори върна едно попадение чрез Олтан Каракулукджу. За домакините титуляри бяха бившият халф на ЦСКА Петрус Бумал и миналият през Черноморец Аатиф Шаешу.