Валентин Илиев вкара третия си гол от началото на сезона в румънския шампионат при домакинската победа на неговия Университатя Крайова с 3:0 над Университатя Клуж.

Бившият бранител на ЦСКА бе точен за 2:0 в 11-ата минута, след като още в 5-ата Махай Дина бе дал преднина на домакините. Крайното 3:0 оформи Джулиъс Уобей в 54-ата минута.

Завърналият се в националния отбор при Лотар Матеус Илиев получи жълт картон в 68-ата минута, а в 74-ата бе заменен от Мариус Куика.

Цял мач за Университатя Крайова изигра другият българин в отбора на Виктор Пицурка - Емил Гъргоров.

Университатя Клуж пък завърши срещата с десет играчи, след като в 66-ата минута Богдан Бухус бе изгонен за втори жълт картон.

След този успех тимът на Вальо Илиев и Бадема се изкачи на 9-о място в класирането с 13 точки от 10 мача.

В друг мач от румънския шампионат Астра Плоещ победи у дома Пандури с 2:0 с голове на Флорин Патрашку и Кехинде Фатай. За Астра не играха двамата българи Атанас Бърканичков и Георги Какалов, както и бившият играч на Славия Павле Попара.