Терек Грозни загуби с 1:3 при гостуването си на вицешампиона Спартак Москва в среща от 26-ия кръг на Висшата лига на Русия.

Мачът за водените от Михаел Лаудруп столичани не започна лесно и те стигнаха до първия си гол от дузпа едва в продължението на първото полувреме, когато Александър Павленко бе точен от бялата точка.

През второто полувреме Спартак наложи превъзходството си, като отбеляза още два гола в 58-ата и 61-ата минути с голове на Никита Баженов и Радослав Ковач.

Почетното попадение гостите, за който цял мач играха трима бивши футболисти на ЦСКА – българският национал Валентин Илиев, румънецът Флорентин Петре и словакът Радослав Забавник, вкара Владимир Кузмичев в 74-ата.

Московчаните се изкачиха на четвърто място с 40 точки, докато оглавяваният от бившия треньор на Левски – Вячеслав Грозни, Терек е 11-и с 30.