Стяуа загуби с 1:2 при домакинството си на Пандури, което се игра не в Букурещ, а в Плоещ.

За тима от столицата българският бранител Валентин Илиев отново остана на пейката и все още не е играл след мачовете срещу ЦСКА в Лига Европа, в които бе титуляр и се представи на ниво.

Поражението пък е второ поредно за Стяуа Букурещ в румънския шампионат след загубата с 0:3 от Газ Метан Медиаш в миналия кръг.

Срещу Пандури отборът на Рони Леви поведе още в 3-ата минута, но гостите бързо направиха пълен обрат и стигнаха до успеха с попадения на Клаудиу Войчилет в 9-ата минута и Пинтили от дузпа в 19-ата.

Стяуа се свлече до 7-о място в класирането със само 10 точки от 7 мача, докато Пандури се изкачи на второ място с 14 точки.