Българският национал Валентин Илиев игра цял мач за Терек Грозни при победата с 3:2 над Анжи (Махачкала) в 1/16-финал от турнира за Купата на Русия. 90 минути на терена остана и бившият футболист на ЦСКА Флорентин Петре.

Всички попадения в мача бяха отбелязани през първото полувреме, при това само в рамките на 25 минути.

Резултатът бе открит в седмата минута от Данил Гриднев, но само след четири гостите от Терек изравниха от дузпа, реализирана от Сергей Сердюков. Домакините отново излязоха напред в 16-та чрез Ревази Барабадзе, преди Сергей Омельянчук да възстанови равенството на светлинното табло в 23-та минута.

Решаващо за крайния изход от двубоя се оказа попадението на Владимир Кузьмичёв в 32-та минута, с което той донесе успеха на Терек Грозни. Тимът на Илиев продължава на осминафинал за Купата на Русия.