Българският национал Валери Божинов се прояви като лидер в мача на неговия Виченца срещу Про Вирчели. Нападателят реализира първия гол при изключително важната победа с 3:1.

Въпреки успеха, отборът на Божинов все още се намира в опасната зона на изпадащите тимове. Трите точки обаче могат да се окажат много ценни в заключителния етап от надпреварата във второто ниво на Италия.

Нападателят на националния ни тим започна мача като титуляр, но бе заменен в 56-та минута. В 12-та обаче българинът постави началото на успеха за Виченца. Стефано Джиакомели центрира отляво и прекрасен удар с глава на националът се разписа за 1:0.

През второто полувреме Малонга и Белацини направиха резултата класически. Гостите от Про Вирчели реализираха почетно попадение в 70-та минута чрез Иемело за крайното 3:1.

Виченца остава на 20-о място след 38 мача в Серия Б с 38 точки, на две от 19-я Асколи, който обаче е и с мач по-малко.