Българският футболист Станислав Генчев даде своя дан за победата на Васлуй с 2:1 като гост на Газ Метан. Халфът вкара първото попадение в мача едва в 79-та минута на срещата от 30-я кръг на румънското първенство. Българинът записа пълни 90 минути в двубоя.

Малко след това, в рамките на две минути паднаха още две попадения в двубоя. Домакините от Газ Метан успяха да стигнат до изравнителен гол в 86-та минута, но само 120 секунди по-късно трите точки и победата за Васлуй донесе Уесли.

Така след успеха, Васлуй се намира на седма позиция с 48 точки, докато Газ Метан е на 15-о място с 30 точки.

В друг мач от кръга, вратарят Стоян Колев допусна един гол, който бе и достатъчен за Политехника Тимишоара да победи с минимален резултат. Живко Желев не бе в групата на Оцелул за двубоя, а сред резервите за отбора от Тимишоара фигурираше името на бившия играч на ЦСКА Кевин Амунеке. Единственият гол в двубоя падна още в 26-та минута на срещата и бе реализиран от Бучур.

След победата Политехника се нареди на третото място в подреждането с 58 точки, докато тимът на Колев и Желев е на 12-о място с 36 точки.