Димитър Рангелов имаше доста проблеми в своя отбор Люцерн през миналия сезон, а за негово съжаление новият шампионат не почва по-добре. В мач от втория кръг Люцерн загуби с 2:4 от новака в елита Аарау, а за капак в последните секунди на мача българинът си изкара глупав червен картон след два жълти картона за реплики срещу съдията.

Иначе мачът започна чудесно за българина, който бе титуляр на новата си позиция отляво по атаката на Люцерн. В 8-а минута той преодоля Гонзалес и центрира перфектно за Божанич, който откри резултата.

Оттам насетне обаче представянето на Рангелов не бе особено впечатляващо, а Аарау нанесе страхотен удар като вкара 4 гола в рамките на 23 минути – между 13-а и 36-а. В края на първата част Божанич върна надеждите на Люцерн с втори гол, но през втората част гостите така и не съумяха да отбележат отново.

Рангелов получи първия си жълт картон в 71-а минута, а в добавеното време за втори път репликира рефера и трябваше да напусне терена малко преди съотборниците си.