Урал Екатеринбург с Николай Димитров - Хичо допусна домакинско поражение от Спартак Москва с 0:1 в двубой от 27-ия кръг на руското първенство. Димитров започна като титуляр срещата и остана на полето до 58-ата минута, когато отстъпи мястото си на Араторе. Гостите взеха победата с попадение в 82-ата минута дело на Фернандо.

Бившият играч на ЦСКА Петрус Бумал също стартира от началото на срещата и остана на терена до неговия край.

В 26-ата минута на срещата отлична атака на Урал подета от Димитров и продължена от Бумал позволи на последния да стреля, но ударът му беше доста слаб и не затрудни вратаря на Спартак.

Айртон в 28-ата минута нацели гредата и гол продължи да няма. В 57-ата минута малко преди да бъде сменен Димитров опита изстрел, но не сполучи да реализира.

Така в крайна сметка дойде и попадението на Фернандо, а след този успех Спартак заема 5-ото място с 43 точки, а Урал е на 11-ото място с 33.