Астън Вила със Стилиян Петров в състава си изненадващо загуби на свой терен с 0:2 от борещия се да не изпадне тим на Уигън Атлетик.

Стенли изигра пълни 90 минути за тима от Бирмингам, но въпреки борбената си игра не успя да помогне на своя тим в битката за евротурнирите.

Уигън отмъкна трите точки на Вила Парк с попадения на Антонио Валенсия в 52-ата и 63-ата минути, като по този начин си гарантира оставане във Висшата лига и през следващия сезон.

Кръг преди края Астън Вила изостана с три точки от Евертън в борбата за пето място, класиращо за Купата на УЕФА, но карамелите са и с мач по-малко, и най-вероятно те ще грабнат евровизата.

Без контузилия се Димитър Бербатов Тотнъм победи с 1:0 при гостуването си на Рединг, а единственото попадение на Мадейски Стейдиъм реализира Роби Кийн в 16-ата минута.