Твенте не успя да победи Рода като гост и двата отбора завършиха 1:1 в мач от деветия кръг на холандското първенство.

Николай Михайлов игра 90 минути за отбора на Твенте.

Люк Кастайньос даде аванс за Твенте в 68-та минута.

Рода обаче успя да изравни резултата само пет минути по-късно в 73-та с гол на Хупертс.

Твенте остава начело в класирането с актив от 22 точки, но ПСВ Айндховен съкрати пасива си от лидера на само една точка. „Филипсите“ победиха с 3:2 Вилем, след като направиха пълен обрат в срещата.

ПСВ губеше с 0:2 до 23-та минута, след като Подевейн и Восебелт вкараха за Вилем в 16-та и 23-та минута.

С два гола на Строотман през второто полувреме и попадение на Матавц, ПСВ успя да стигне до важните три точки в срещата.

Аякс изпусна да победи като гост Хераклес и двата отбора завършиха 3:3.

Добре представящия се от началото на сезона отбор на Витес постигна класическа победа с 3:0 срещу Бреда. Със спечелените три точки Витес остана на трето място с 21 точки.