Без Николай Михайлов Твенте победи с 3:0 у дома шампиона АЗ Алкмаар в среща от 33 предпоследен кръг в холандското футболно първенство. С тази победа отборът от Еншаде се класира на второ място в шампионата, което дава право на участие в Шампионската лига догодина.

Ветеранът Кенет Перес, Петер Висгерхоф и младежкия национал на Холандия - Елиеро Елиа, се разписаха през второто полувреме и донесоха ценния успех за Твенте.

В същото време Аякс загуби изненадващо с 0:4 от Спарта в Ротердам, докато ексшампионът ПСВ Айндховен стигна само до равенство 1:1 у дома срещу НЕК Ниймеген.

Фейенорд пък завърши наравно 2:2 навън срещу Утрехт.

В класирането на голмайсторите в Ередивизи водят Луис Суарес от Аякс и Ел Хамдауи от АЗ с по 22 попадения. В класирането води АЗ с 77 точки, пред Твенте с 69 точки. Аякс има 65 и се намира на трето място, а ПСВ Айндховен е с 62 точки на четвъртата позиция.