Българският национален вратар Николай Михайлов пропусна и реванша на Твенте срещу Грьонинген в плейофите за влизане в Лига Европа, който бе спечелен инфарктно от неговия тим с 3:2. Така с общ резултат 4:2 играчите на Мишел Янсен ще чакат победителя от двойката Утрехт – Хееренвеен (Утрехт има аванс от 1:0 след първия двубой).

В отсъствието на Михайлов на вратата отново застана ветеранът Сандер Бошкер, докато на пейката като резервен вариант седна 19-годишният Тимо Плател. Срещата стартира чудесно за домакините и в 12-ата минута Ерик Браафхайд изведе Твенте напред. Ранното попадение обаче доведе до сериозно отпускане и само в рамките на 3 минути съотборнициите на Михайлов допуснаха пълен обрат. В 23-ата Браафхайд си вкара автоголо, а след него Андраш Кирм изведе Грьонинген напред.

Резултатът, при който гостите се класираха за финалния плейоф, бе променен едва в 84-ата чрез Фелипе Гутиерес. Точка на спора в първата минута на добавеното време сложи резервата Насер Шадли.