В мач от 19-я кръг на Лига 1 на Англия Лестър постигна лесна класическа победа с 3:0 като домакин на Саутенд и по този начин „лисиците” се утвърдиха в челото на класирането.

Александър Тунчев започна като титуляр в срещата, но бе принудително заменен в 74-та минута от Майкъл Морисън. Българският защитник получи травма, но колко е сериозна тя ще стане ясно утре, когато ще премине медицински тестове.

Другият българин в отбора на „лисиците” Радостин Кишишев отново не попадна в групата за мача.

Много силно за Лестър игра Мат Фрайът, който се отличи с хеттрик, след като се разписа в 6-та, 76-та и от дузпа в 80-та минута.

След тази победа Лестър със сигурност остава начело в Лига 1 с актив от 41 точки.