Александър Тунчев игра цял мач при успеха на неговия Лестър с 3:2 у дома срещу Даг & Ред в двубой от втория кръг за Купата на Англия.

Гостите от Втора лига на два пъти повеждаха в резултата в първия половин час с голове на Мат Ричи и Бен Стривънс, но Мат Фраят на два пъти изравняваше за домакините, за които Радостин Кишишев не бе в групата.

В 31-ата минута, при резултат 2:2 Тунчев можеше с глава можеше да вкара трети гол за лисиците, но вратарят Тони Робъртс с мъка изби изстрелът от пет метра.

Лестър си проправи път към третия кръг на ФА Къп в 55-ата минута, когато Мат Фраят оформи своя хеттрик с ново попадение.

В среща от Чемпиъншип Чарлтън направи равенство 0:0 вкъщи със Саутхемптън, като Светослав Тодоров се включи в игра за домакините в последните 18 минути на двубоя.