Българският бранител Александър Тунчев се превърна в герой за своя Заглебие Любин в осминафинал за Купата на Полша срещу Полония Варшава. Бившият футболист на ЦСКА и Лестър отбеляза победния гол за своя тим при успеха с 2:1, с което класира Заглебие за четвъртфиналите на турнира през пролетта. Попадението е първо на сметката на Тунчев с фланелката на отбора от Любин. Освен Тунчев, цял мач за победителите игра и друг българин – Павел Виданов.

Домакините от Заглебие успяха да поведат в резултата в 40-ата минута, въпреки че преди това имаха още няколко отлични ситуации за гол. Все пак пет минути преди края на първата част, усилията на тима от Любин бяха възнаградени след попадение на Пападолулос. В продължението на първата част обаче, гостите от Варшава успяха да се върнат в мача, изравнявайки резултата чрез Вшолек. Последната дума в спора бе на Александър Тунчев, който оформи крайното 2:1 с точен изстрел в 53-ата минута на срещата.

Така Заглебие продължава напред в турнира. Четвъртфиналите от надпреварата ще се играят в края на февруари догодина.